Plata facturii Avon

Discutii despre Avon, produse, campanii, competitii ...

Plata facturii Avon

Mesajde queenjo » Vin Iul 29, 2011 12:09

Buna,

Am si eu o mica nelamurire.Am intarziat 20 de zile cu plata unei facturi si am primit un mesaj care suna cam asa”pentru a evita recuperarea legala a sumei X plus penalitati achitati datoria in maxim 5 zile”.Am achitat o parte din ea si am sunat la relatii clienti si mi s-a spus ca termenul de 5 zile ramane valabil pentru ca este vorba de intreaga suma.Am cerut un sfat managerului de zona,un ajutor cu esalonarea platii,insa inca nu mi s-a raspuns.Ceea ce nu inteleg este urmatorul lucru.Ei spun clar ca poti intarzia si 45 de zile,platind penalitati de 25 de lei bineinteles.Atunci de ce daca am intarziat 20 de zile + cele 5 termen limita din care inca mai am 3,mi se specifica in respectivul mesaj “recuperarea legala”.Nu as avea nevoie decat de inca 1-2 saptamani sa recuperez toti banii.Si tare as avea nevoie de un sfat.Multumesc anticipat pentru intelegere!
queenjo
Junior
Junior
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Iul 29, 2011 12:06

Re: Plata facturii Avon

Mesajde Claudia » Vin Iul 29, 2011 22:23

Buna Queenjo,
Ai termen maxim 45 de zile sa achiti factura si daca nu te dosarul tau va fi trimis catre firmele de recuperare, inca nu se intampla nimic, doar ti se pun penalitati. Tu incerca sa strangi cat mai repede banii si sa platesti ca sa nu ai probleme.
Avatar utilizator
Claudia
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 152
Membru din: Dum Iun 12, 2011 10:31
Localitate: Brasov

Re: Plata facturii Avon

Mesajde queenjo » Vin Iul 29, 2011 23:42

maxim 45 de zile de la depasirea datii scadente,nu de cand a fost emisa factura.am inteles bine,asa e?
queenjo
Junior
Junior
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Iul 29, 2011 12:06

Re: Plata facturii Avon

Mesajde Claudia » Sâm Iul 30, 2011 12:15

Buna Queenjo,
Da, 45 de zile de la data expirarii, in total sunt 65 de zile de la emiterea facturii.
Avatar utilizator
Claudia
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 152
Membru din: Dum Iun 12, 2011 10:31
Localitate: Brasov

Re: Plata facturii Avon

Mesajde queenjo » Sâm Iul 30, 2011 15:04

Multumesc mult!
queenjo
Junior
Junior
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Iul 29, 2011 12:06


Înapoi la Avon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron