carte de munca

Asteptam parerile voastre, criticile si ideile pentru a ne ajuta la dezvoltarea site-ului.
Va multumim!

carte de munca

Mesajde eva1978 » Lun Oct 10, 2011 23:16

buna ziua d_na claudia as avea si eu o intrebare de ce nu se fac carti de munca la avon pentru reprezentantii avon ? stiati ca este obligatoriu ? pt ca noi reprezentantii de la avon prestam niste servicii ilegale !! nu stiu daca va sunt cunoscute aceste subiecte eu de exemplu am 6 ani la avon si m_am trezit la poarta acasa cu itm_ul ( cred ca printr_o reclamatie de cineva ) si m-au intrebat daca am carte de munca de la avon . va rog din suflet sa ma lamuriti sau sa ma indrumati spre un alt site unde sa aflu si eu mai multe si sa stiu ce am de facut sa mai continui sau sa ma las ca nu vreau sa iau amenzi usturatoare ( m-au amenintat cu 100.000 de mii de lei ) daca ma gasasc cu ceva si nu declar va rog sami dati detalii sau o indrumare va multumesc di suflet va doresc o zii bn in continuare ( id meu este ****** ) ms mult
eva1978
Utilizator nou
Utilizator nou
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 10, 2011 22:59

Re: carte de munca

Mesajde FIF2002 » Mar Oct 11, 2011 03:26

Buna Eva,

Activitatea de reprezentant Avon nu necesita carte de munca pentru ca un reprezentant Avon este un client al companiei Avon care achizitioneaza produse si primeste o factura pentru acele produse. Dupa ce achizitionezi si platesti acele produse este treaba ta ce faci cu ele in continuare (le pastrezi pentru tine sau le vinzi prietenilor ) si este treaba ta daca iti iese ceva din discountul aferent produselor tale.

Nu ai carte de munca pentru ca nu esti angajata Avon, nu primesti de la Avon un salariu, doar cumperi produse de la ei, nu exista o baza legala pentru a fi amendata de ITM, un client nu poate fi amendat de nimeni pentru ca obtine o reducere de la o companie. Nu te lasa intimidata de ei, probabil vroiau o spaga ceva, pentru ca nu pot amenda un client pentru ca a vandut produsele unei alte persoane.

Pentru mai multe informatii suna la relatii cu clientii , gasesti numarul pe spatele catalogului.
Mult succes in continuare in activitatea Avon.
Atinge steaua de neatins si nu-i uita pe cei ce au crezut in tine!
- Octavian Paler.
Imagine
Avatar utilizator
FIF2002
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 59
Membru din: Sâm Iun 11, 2011 02:53
Localitate: Brasov


Înapoi la www.claudia09avon.eu

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron